فروشگاه آنلاین چیست؟

فروشگاه آنلاین

فروشگاه آنلاین نوعی تجارت الکترونیکی است. که به مصرف کنندگان امکان خرید کالا یا خدمات را از طریق اینترنت با استفاده از مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه از فروشنده میدهد. مصرف کنندگان با مراجعه مستقیم به وب سایت فروشگاه و یا جستجوی فروشندگان جایگزین با استفاده از موتور جستجوی خرید ، کالای مورد علاقه خود را پیدا می کنند. این امر در دسترس بودن و قیمت گذاری همان محصول در خرده فروشان مختلف الکترونیکی است. مشتریان میتوانند با استفاده از دستگاه های مختلف، ازجمله رایانه، لپ تاپ و تلفن هوشمند ، به صورت آنلاین خرید کنند.

یک فروشگاه آنلاین تشابه فیزیکی با خرید محصولات یا خدمات در یک خرده فروشی یا مرکز خرید معمولی دارد. این فرآیند خرید اینترنتی تجارت به مصرف کننده (B2C) نامیده می شود. وقتی فروشگاه آنلاین راه اندازی میشود تا مشاغل را قادر به خرید از مشاغل دیگرکند، این فرآیند B2B نامیده میشود. یک فروشگاه آنلاین معمولی مشتری را قادر میسازد تا محصولات و خدمات شرکت را مرور کند. همچنین، عکس ها یا تصاویرمحصولات را به همراه اطلاعاتی در مورد مشخصات محصول، ویژگیها و قیمتها مشاهده کند.

خرید اینترنتی

فروشگاه های آنلاین خریداران را قادر میسازند تا از “جستجو” برای یافتن مدلها ، مارکها یا موارد خاص استفاده کنند. مشتریان آنلاین برای انجام معامله از روشهایی مانند کارت بانکی، انتقال کارت-به-کارت و یا پرداخت هنگام تحویل کالا استفاده میکنند . برای محصولات فیزیکی (به عنوان مثال ، کتابهای جلدی یا لباس) ، شرکت های پستی محصولات را به مشتری ارسال می کنند. محصولات دیجیتال، مانند فایل های صوتی یا نرم افزارها فایل مورد نظر از طریق اینترنت برای مشتری ارسال می شود. بزرگترین این شرکت های خرده فروشی آنلاین Alibaba ، Amazon.com و eBay هستند.

انواع اصطلاحات فروشگاه اینترنتی

نام های جایگزین برای این فعالیت “خرده فروشی الکترونیکی” یا “خرید الکترونیکی” است. یک فروشگاه آنلاین را میتوان فروشگاه اینترنتی ، فروشگاه الکترونیکی، گالری اینترنتی، سایت فروشگاهی آنلاین و یا فروشگاه مجازی نیز نامید. تجارت موبایل (یا تجارت الکترونیکی) به معنی خرید از وب سایت یا برنامه نرم افزاری تلفن همراه یک فروشگاه آنلاین است. این وب سایتها یا برنامه ها به این منظور طراحی شده اند که مشتریان میتوانند محصولات و خدمات یک شرکت را از طریق رایانه های شخصی، تبلت و یا تلفن های هوشمند بازدید و خرید کنند.

با آلفا سایبر همراه باشید تا همیشه به روز بمانید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر