زبان CSS چیست؟

زبان Cascading Style Sheets (CSS) به معنای صفحات استایل آبشاری است. در حقیقت، یک زبان صفحه استایل است که برای توصیف ارائه سندی که به زبان علامت گذاری مانند HTML نوشته شده استفاده می شود. آبشاری از این جهت که، از رابطه ارث بری و وراثت پیروی میکند. CSS یک فناوری بنیادی شبکه جهانی وب، در کنار HTML و JavaScript میباشد.

زبان CSS به منظور امکان تفکیک ارائه و محتوا، از جمله طرح، رنگ و قلم ها طراحی شده است. این تفکیک میتواند قابلیت دسترسی به محتوا را بهبود بخشد. انعطاف پذیری و کنترل بیشتری را در تعیین مشخصات ارائه دهد. چندین صفحه وب را قادر میسازد تا قالب بندی را با تعیین زبان CSS مربوطه در یک فایل جداگانه با پشوند css. به اشتراک بگذارند. این امر از پیچیدگی و تکرار محتوای ساختاری و همچنین امکان پذیر بودن میکاهد. پرونده css. برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه در بین صفحاتی که فایل را به اشتراک می گذارند و قالب بندی آن، در حافظه پنهان است.

تفکیک قالب بندی و محتوا همچنین ارائه یک صفحه نشانه گذاری در سبک های مختلف برای روش های مختلف ارائه از جمله روی صفحه، به صورت چاپی ، صوتی (از طریق مرورگر مبتنی بر گفتار یا صفحه خوان) و در دستگاه های لمسی بریل امکان پذیر است. CSS همچنین قوانینی را برای قالب بندی جایگزین در صورت دسترسی به محتوا در دستگاه تلفن همراه دارد.

زبان برنامه نویسی css

ویژگی آبشاری

در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم که، منظور از نام آبشار در زبان css طرح اولویت قوانین مشخص شده است تا تعیین گردد اگر بیش از یک قانون با یک عنصر خاص مطابقت داشته باشد، کدام قانون استایل باید اعمال شود. این طرح اولویت آبشار قابل پیش بینی است.

مشخصات زبان CSS توسط کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) حفظ می شود. متن رسانه / نوع CSS از نوع رسانه اینترنتی (نوع MIME) برای استفاده با CSS توسط RFC 2318 (مارس 1998) ثبت شده است. W3C سرویس اعتبارسنجی رایگان CSS را برای اسناد CSS اجرا می کند.

علاوه بر HTML ، سایر زبانهای نشانه گذاری از CSS همچون XHTML ، XML ساده ، SVG و XUL پشتیبانی می کنند.

با آلفا سایبر همراه باشید تا همیشه به روز بمانید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر